ACTA NON VERBA, o.p.s.

Nemluvit – jednat!

Česko patří k zemím s nejvyšší mírou korupce. Veřejně se rozčilovat a brojit proti tomuhle nešvaru ovšem nestačí. Mnohem důležitější je něco dělat – stanovit si konkrétní cíl v konkrétní kauze a pokračovat v mravenčí práci. Důkazem, že tahle strategie funguje, jsou hmatatelné výsledky, které Acta non verba (ANV) zatím dosáhla.

Za svůj největší úspěch považuje zveřejňování seznamů čerpacích stanic s nekvalitním palivem (http://www.kverulant.org/pumpari.html).  K dalším patří odstranění několika billboardů z dálnic a slibu úřadů, že v odstraňování stovek dalších budou pokračovat. V nedávné kauze zase upozornila na Rathovy předražené autobusy. Výsledkem tlaku bylo vypovězení nevýhodných smluv zajišťujících dopravní obslužnost ve Středočeském kraji a vypsání výběrových řízení na tuto službu.

S pomocí grantu CharityMints se ANV zaměří na tři konkrétní kauzy:

Praha, město billboardů: Cílem je dosáhnout zrušení nemravné smlouvy na výstavbu 250 nových billboardů v Praze.

Štvanice na Štvanici: Cílem je dosáhnout postihu pražského Magistrátu za zbourání  národní památky zimní stadion na Štvanici a zabránit dalšímu korupčnímu jednání.

Retardéry: Cílem je odstraní 7 retardérů a jednoho radaru na úseku 650m z ulice Na Hřebekách v Praze 5, které patrně slouží pouze soukromým zájmům.

www.kverulant.org

 

Staňte se výtvarníkem!

Na obalech prezentují svá díla nejrůznější grafici, ilustrátoři a výtvarníci. Máte zájem prezentovat svou tvorbu na cca 150 místech po celé ČR?

NOVINKY

>>
6.6.
Neziskovky pro rok 2017
Si můžete prohlédnout zde: http://www.charitygums.cz/organizace/  -pokud jste…
5.6.
Letní motivy
Kouzelný Zmrzlinář - Petra Slabá Dort - Helena Čubová Dlouhý a spol. - Ilona…
20.5.
Dyzajn market LÉTO 2017
SO - NE 27.-28.5.2017, 10:00-19:00, Náměstí Václava Havla (Nová scéna ND),…