ČESKÝ ZÁPAD

Divadlo jako prevence drog v sociálně vyloučených lokalitách

V sociálně vyloučených romských lokalitách na Tepelsku a Toužimsku žijí rodiny s velmi nízkým vděláním, lidé dlouhodobě nezaměstnaní a v komplikované finanční situaci. Takový život provází řada sociálně patologických jevů. Děti, kterým chybí dostatek pozitivních vzorů v rodině, jsou tím více ohroženy. Mezi dospívajícími se v posledních letech rozmáhá užívání návykových látek, hlavně marihuany, pervitinu, což se často pojí s nákazou hepatitidou typu C, drobnou krádeží, gamblerstvím a podobně.

Občanské sdružení Český západ, které si během dekády svého působení v oblasti získalo důvěru místních, chce situaci řešit zapojením mládeže do volnočasových aktivit, které jsou blízké impulzivnímu naturelu Romů, jako je hudba, divadlo a tanec. Projekt bude zároveň spojen s primární prevencí a vzděláváním.

Mladí lidé a starší děti secvičí pod vedením divadelního pedagoga představení dle vlastního scénáře, které se bude hrát nejprve v Dobré Vodě a bude provázeno diskuzemi o nebezpečnosti drog. V případě úspěchu bude představení reprízováno v dalších vyloučených lokalitách či školách a učilištích.

www.cesky-zapad.cz

Statutární zástupce: Mgr. Eva Halbrštátová

Adresa: Dobrá Voda 8, Toužim

Staňte se výtvarníkem!

Na obalech prezentují svá díla nejrůznější grafici, ilustrátoři a výtvarníci. Máte zájem prezentovat svou tvorbu na cca 150 místech po celé ČR?

NOVINKY

>>
6.6.
Neziskovky pro rok 2017
Si můžete prohlédnout zde: http://www.charitygums.cz/organizace/  -pokud jste…
5.6.
Letní motivy
Kouzelný Zmrzlinář - Petra Slabá Dort - Helena Čubová Dlouhý a spol. - Ilona…
20.5.
Dyzajn market LÉTO 2017
SO - NE 27.-28.5.2017, 10:00-19:00, Náměstí Václava Havla (Nová scéna ND),…