Podpora dětí a mládeže, pomoc rodině

Každé dítě si zaslouží šťastné dětství a naplnění svých potřeb. Dítě, které vyrůstá v rodině je podle nás vždy spokojenější, než děti v kojeneckých ústavech či v dětských domovech. Proto s radostí sledujeme, kolik organizací zabývajících se pomocí dětem a mladistvým a podporou rodiny v Česku vzniká a dlouhodobě funguje. Oceňujeme zejména takové projekty, které se snaží udržet rodinu pohromadě, poskytnout nejen základní ekonomické potřeby, ale i rady, jak se dá fungovat, projekty, které v práci se svými klienty kladou důraz na podporu jejich samostatnosti. Proto v roce 2015 podpoříme sdružení Dům tří přání, které v Praze provozuje celkem tři centra pomoci dětem a rodinám.

 

Dům tří přání Aby rodina dokázala řešit své starosti samostatně.

Důvody pro podporu této společnosti jsou:

-dlouhodobé působení – nezisková organizace byla založena v roce 2001

-všestranné působení – společnost provozuje tři různá centra, která svou náplní pokrývají celé spektrum problémů, které se mohou u rodin s dětmi vyskytnout. Jedná se o Dům Přemysla Pittra pro děti, což je krizové zařízení pro děti, které z nejrůznějších důvodů nemohou být ve svých rodinách. Dům se snaží o spolupráci s rodinou a zajišťuje všechny potřeby ubytovaného dítěte. Další pomoc mohou rodiny nalézt v Ambulantně terénním centru, které se zaměřuje zejména na poradenství a konzultaci, neboli sociální aktivizaci potřebných rodin. Centrum pro děti Mezipatro se pak zaměřuje přímo na děti, které se v krizových a zátěžových situacích nalézají a poskytuje podporu ve zvládání obtížných životních situací, provozuje aktivity pro rozvoj sebevědomí a seberealizace formou nejrůznějších workshopů či jiných kreativních činností.

http://www.dumtriprani.cz

Staňte se výtvarníkem!

Na obalech prezentují svá díla nejrůznější grafici, ilustrátoři a výtvarníci. Máte zájem prezentovat svou tvorbu na cca 150 místech po celé ČR?

NOVINKY

>>
6.6.
Neziskovky pro rok 2017
Si můžete prohlédnout zde: http://www.charitygums.cz/organizace/  -pokud jste…
5.6.
Letní motivy
Kouzelný Zmrzlinář - Petra Slabá Dort - Helena Čubová Dlouhý a spol. - Ilona…
20.5.
Dyzajn market LÉTO 2017
SO - NE 27.-28.5.2017, 10:00-19:00, Náměstí Václava Havla (Nová scéna ND),…